Nu o sa ghicesti niciodata! De ce a fost intrerupt meciul de hochei Steaua - Csikszereda :))

Steaua Rangers Csikszereda Hochei
Data publicarii: Joi 17 Februarie 2011, 11:54
Data actualizarii: Joi 17 Februarie 2011, 11:57

Singurul patinoar din Bucuresti pe care se pot disputa meciuri de hochei i-a lasat la greu pe organizatori

Meciul Steaua Rangers Bucuresti - HSC Csikszereda, contand pentru Superliga Nationala de hochei pe gheata, a fost intrerupt, miercuri seara, la scorul de 4-1 pentru formatia bucuresteana, din cauza calitatii improprii a ghetii patinoarului "Mihai Flamaropol" din Capitala.

La finalul reprizei a doua, rolba care asigura refacerea ghetii s-a defectat, astfel ca partida a fost intarziata cu aproximativ 20 de minute, interval in care mecanicii au incercat sa remedieze problema.

Dupa iesirea rolbei de pe suprafata de joc, oficialii partidei au constatat ca gheata s-a topit intr-o zona a patinoarului si nu mai este posibila continuarea partidei, iar meciul a fost oprit definitiv.

Oficialii celor doua echipe s-au intalnit si au discutat posibilitatile de a continua acest meci.

In cele din urma, s-a hotarat ca ultima repriza a meciului sa se dispute la urmatoarea confruntare dintre cele doua formatii.

Sursa: Mediafax