Franta 2-0 Albania, meci cu final de infarct. Griezmann si Payet au inscris in minutele 90 si 90+5. Rezumat VIDEO

Data publicarii: Joi 16 Iunie 2016, 11:35
Data actualizarii: Joi 16 Iunie 2016, 11:38

Franta, tara gazda a Campionatului European, a fost tinuta in sah de Albania timp de 90 de minute, dar a dat lovitura in cele din urma prin Griezmann, intrat pe parcurs, si Payet. Francezii au acumulat astfel 6 puncte in grupa A.

Franta si-a asigurat biletele pentru optimile de finala ale UEFA EURO 2016™ dupa o victorie cu mari emotii. Nationala lui Didier Deschamps a fost tinuta in sah de Albania timp de 90 de minute la Marsilia, insa a reusit in cele din urma sa dea lovitura si sa obtina toate cele 3 puncte.

Griezmann, pedepsit dupa meciul slab cu Romania si lasat pe banca, a fost salvatorul. Acesta a punctat in minutul 90.

Albanezii au acuzat socul golului primit si au cazut psihic, astfel ca Payet a mai primit sansa de a puncta si el in minutul 90+5.