ULUITOR! PERFORMANTA URIASA reusita de Cristina Neagu: a intrat IN ISTORIE dupa o repriza cu Germania! Recordul stabilit de "Messi din handbal"

Luni 03 Decembrie 2018, 19:50

Cristina Neagu a intrat definitiv in istoria handbalului mondial.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Neagu, in varsta de 30 de ani, a devenit cea mai buna marcatoare din istorie Campionatului European de handbal.

Sportiva de la CSM a marcat cinci goluri in prima repriza a partidei cu Germania si a ajuns la 206 goluri reusite la un Campionat European.

@cristinaneaguofficial marchează deja de 5 ori în meciul Germania-România și devine cea mai bună marcatoare din istoria @ehfeuro! #handbalulsportnational #????????‍♀️????????