VIDEO EXCLUSIV România - Ungaria de la Trofeul Carpați a fost LIVE pe Pro Arena și VOYO! Româncele s-au prăbușit pe final după ce au avut și 4 goluri avantaj

Data publicarii: Duminica 03 Martie 2024, 14:20
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2024, 14:37

Competiția internațională de handbal feminin pentru echipele Under 18 a fost transmisă de Pro Arena și VOYO.

FINAL România - Ungaria 24-27

MIN. 60 Final la Sfântu Gheorghe, România pierde cu 27-24 după ce a avut și patru goluri avantaj în ultimul meci de la Trofeul Carpați - Under 18 feminin! Ungaria câștigă astfel competiția.

MIN. 57 Ungaria conduce cu 25-22! România cere time-out cu mai puțin de trei minute rămase până la final.

MIN. 45 Stupoare la Sfântu Gheorghe, este egalitate, 20-20, după ce am condus și la patru goluri!

MIN. 31 Începe partea a doua, România înscrie trei goluri consecutive și conducem Ungaria cu 16-13!

MIN. 30 Pauză, România egalează la ultima fază! 13-13 după ce ”tricolorele” noastre au condus aproape toată repriza

MIN. 15 Ungaria se apropie la un singur gol, 8-7 după un sfert de oră.

MIN. 5 Conducem cu 4-1 după primele cinci minute!

MIN. 1 Începe meciul de la Sfântu Gheorghe, România are primul atac și deschide scorul după 30 de secunde!

UPDATE În primele două partide la Trofeul Carpați Under 18, România - Spania 20-26 și România - Polonia 24-19. Duminică, LIVE pe Pro Arena și VOYO de la ora 13:00, tricolorele înfruntă Ungaria la Sfântu Gheorghe!

Știrea inițială

Naționala de junioare Under 18 a României debutează astăzi la Trofeul Carpați împotriva Spaniei, LIVE pe Pro Arena și VOYO de la ora 15:00.

Competiția internațională se desfășoară la Sfântu Gheorghe, iar pentru tinerele tricolore urmează sâmbătă întâlnirea cu Polonia (ora 15:00) și duminică partida cu Ungaria (ora 13:00).

Meciurile României pot fi văzute în exclusivitate pe Pro Arena și VOYO.