VIDEO EXCLUSIV Suceava - Steaua București 31-24 | Victorie clară a gazdelor!

Data publicarii: Duminica 10 Septembrie 2023, 18:58
Data actualizarii: Duminica 10 Septembrie 2023, 19:10

Suceava s-a impus în duelul cu Steaua București cu șapte goluri avans.

Suceava - Steaua București 31-24 (14-12)

Minutul 51: Suceava - Steaua 26-21 Makaria are încă o intervenție bună, gazdele pleacă pe contraatac și marchează.

Minutul 36: Suceava - Steaua 17-14 Gol marcat în poarta goală a Stelei, iar gazdele se distanțează.

Minutul 30: A început a doua repriză!

PAUZĂ

Minutul 13: Suceava - Steaua 7-3 Ștefan înscrie după o serie de atacuri ratate, Burlacu este eliminat.

Minutul 1: Suceava - Steaua 1-0 Gavriloaia deschide scorul!

Cele două echipe își dau întâlnire în a treia etapă din Liga Națională de handbal masculin, unde Dinamo Bucureși e lider cu nouă puncte, după trei runde deja disputate.

Suceava - Steaua București, în direct pe Pro Arena & VOYO de la ora 17:30 | Meci tare în Liga Zimbrilor

Până acum, Steaua București a înregistrat o victorie și un rezultat de egalitate în campionat. Echipa a învins-o pe 'U' Cluj cu 35-28 în prima etapă și a remizat cu Vaslui, 33-33, în a doua rundă.

De cealaltă parte, Suceava încă e în căutarea primei victorii. Clubul a înregistrat două rezultate negative în primele două etape și se află pe penultima poziție în campionat: 29-32 vs. Știința Bacău, 37-38 vs. 'U' Cluj.