ROMANIA - RUSIA 22-28 | Prima reactie din tabara Romaniei dupa infrangerea din semifinale! Ce le-a spus Cristina Neagu in vestiar colegelor

Cristina Neagu Cristina Florica Handbal Romania Rusia Handbal ROMANIA - RUSIA | Prima reactie din tabara Romaniei dupa infrangerea din semifinale! Ce le-a spus Cristina Neagu in vestiar colegelor
Data publicarii: Vineri 14 Decembrie 2018, 20:17
Data actualizarii: Vineri 14 Decembrie 2018, 20:22

Romania 22-28 Rusia. Jucam finala mica a EURO, pentru medaliile de bronz. Cristina Florica a vorbit la finalul meciului.

"Nu neaparat o dezamagire mare, pentru ca mai avem maine o sansa si trebuie sa profitam de ea. Am simtit ca se poate pana in a doua repriza, cand nu a mai mers nici atacul, nici apararea. S-au dus la cateva goluri si a fost greu sa mai revenim in meci. Nu am cazut mental, dar mai degraba fizic. Ne-am dorit, atat s-a putut.

Cristina (n.r Neagu) a fost in vestiar inainte de meci, la pauza si dupa. Ne-a spus sa visam, sa jucam, sa dam ce putem.

Ne dorim foarte mult o medalie la acest EURO, vom lupta pentru bronz", a spus Cristina Florica.