Kristianstad - Dinamo 29-29 | Dinamovistii sunt in play-off-ul Ligii Campionilor! 8 meciuri consecutive fara infrangere in Europa

Dinamo Kristianstad liga campionilor handbal Handbal Kristianstad - Dinamo 29-29 | Dinamovistii sunt in play-off-u Ligii Campionilor! 8 meciuri consecutive fara infrangere in Europa
Data publicarii: Miercuri 13 Noiembrie 2019, 23:17
Data actualizarii: Miercuri 13 Noiembrie 2019, 23:36
Dinamo a terminat la egalitate meciul cu IKF Kristianstad si e in play-off-ul competitiei europene.

Este al 8-lea meci fara infrangere pentru dinamovisti.

Dinamo a jucat mai relaxat meciul cu Kristianstad, avand in vedere avantajul din clasamentul grupei, iar suedezii au strans randurile pe final, obtinand punctul de care aveau nevoie pentru calificare.

Dinamo a avut si patru goluri avantaj in prima repriza, dar la pauza a intrat cu un singur gol. Echipa antrenata de Constantin Stefan a avut un start mai slab de prima repriza si nu a marcat deloc in primele 7 minute ale reprizei.

Suedezii s-au mentinut in avantaj pe tot parcursul actului secund, insa dinamovistii au egalat in ultimul minut, iar apoi Saeid a avut o interventie excelenta.