Infrangere drastica pentru Romania in amicalul cu Germania!

Germania Handbal
Data publicarii: Sambata 07 Martie 2009, 20:12
Data actualizarii: Sambata 07 Martie 2009, 20:13

Nationala de handbal feminin a Romaniei a fost invinsa, sambata, la Neckarsulm, de reprezentativa similara a Germaniei cu scorul de 37-24 (17-13), in primul meci din cele doua programate

"Prima repriza nu a fost asa slaba, dar dupa pauza s-a rupt tot. Nu am avut probleme de sanatate in lot, accidentari sau asa ceva, pur si simplu s-a jucat foarte prost. Am luat o bataie serioasa", a declarat directorul tehnic al nationalei Romaniei, Remus Draganescu.

Reprezentativa Romaniei va juca un ultim meci de verificare, din cele cinci programate in deplasare, duminica, la Tubingen, tot cu echipa Germaniei (ora 15.30).
In primele trei partide, disputate in Danemarca, tricolorele au invins de doua ori Danemarca (34-31 si 35-32) si o data nationala Muntenegru (28-24).
In Serbia, lotul B al Romaniei a cedat in fata Serbiei, 27-32, in primul amical din trei programate. Tot sambata se va juca partida cu Macedonia, iar duminica ultimul test cu Croatia.