HCM Baia Mare s-a calificat in sferturile Cupei EHF dupa ce a eliminat-o pe Rulmentul!

HCM Baia Mare Rulmentul Brasov Handbal
Data publicarii: Sambata 07 Noiembrie 2009, 19:45
Data actualizarii: Sambata 07 Noiembrie 2009, 19:46

HCM Stiinta Baia Mare s-a calificat, sambata, in optimile de finala ale Cupei EHF, dupa ce a invins, pe teren propriu, formatia Rulmentul Brasov, cu scorul de 37-28 (21-11), in mansa secunda a turului trei al competitiei.

In tur, Rulmentul castigase pe teren propriu, cu scorul de 31-26, dar macinata de probleme de financiare si cu doar sapte jucatoare pe foaia oficiala a jocului de sambata, formatia brasoveana nu a putut mentine ritmul. HCM Baia Mare a dominat copios partida (12-3, min. 15), iar dupa ce la pauza conducea, cu 21-11, s-a impus cu scorul de 37-28, obtinand nu doar victoria, ci si calificarea in faza urmatoare a Cupei EHF.

Echipa baimareana isi va cunoaste adversara din optimile de finala ale Cupei EHF la tragerea la sorti din 10 noiembrie.