VIDEO Gloria Bistrița - HC Zalău 32- 25 | Victorie clară pentru gazde! Meciul a fost în direct pe PRO Arena și VOYO

Gloria Bistrita Gnonsiane Niombla Handbal feminin HC Zalau Liga Florilor Handbal
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 13:30
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 15:35

Gloria Bistrița a câștigat meciul cu HC Zalău de pe teren propriu.

Gloria Bistrița - HC Zalău 32-25

FINAL!

Minutul 57: Bistrița s-a distanțat considerabil pe tabelă, având un avans de opt goluri! Scor 32-24

Minutul 42: Joc solid făcut de gazde, care rămân în avantaj, profitând de erorile din atac ale echipei lui Tadici: scor 23-19

Minutul 31: A început a doua repriză!

PAUZĂ

Minutul 30: Gloria Bistrița intră la pauză cu un avantaj de patru goluri în fața lui HC Zalău: scor 17-13!

Minutul 22: Bistrița menține avantajul de două goluri, scor 11-9!

Minutul 10: Zalău s-a apropiat la două goluri, scor 6-4, după ce ambele echipe au jucat în inferioritate numerică după câte o elimininare de două minute.

Minutul 6: Bistrița conduce cu 4-1 în fața Zalăului după primele minute de joc.

Minutul 1: A început meciul!

CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud și HC Zalău se întâlnesc duminică, LIVE de la ora 12:30 pe PRO ARENA și VOYO, în etapa a 14-a din Liga Națională de handbal feminin.

Meciul din Liga Florilor se dispută la Complexul Sportiv Polivalent Unirea din Bistrița, la câteva zile după lovitura dată de Gloria pe piața tranferurilor: transferul campioanei mondiale Gnonsiane Niombla.

Gloria Bistrița a transferat-o zilele trecute pe campioana mondială Gnonsiane Niombla

Franțuzoaica se va alătura Gloriei din vara acestui an, ea fiind adusă de la Paris 92, formație din grupele EHF Champions League.

Gnonsiane Niombla are un palmares bogat, fiind alături de naționala Franței campioană mondială în 2017, vicecampioană olimpică și vicecampioană europeană în 2016.

Gloria este pe locul 3, cu 31 de puncte (la egalitate cu Rapid), în timp ce Zalăul se află pe 12 (din 14 echipe).