VIDEO CS Gloria Bistrița - Rapid București a fost în direct pe Pro Arena & VOYO! Giuleștencele s-au impus cu 31-26

CS Gloria Bistrița - Rapid București CS Gloria Bistrița Rapid Bucuresti Handbal
Data publicarii: Joi 29 Decembrie 2022, 16:05
Data actualizarii: Joi 29 Decembrie 2022, 17:22

Meciul dintre CS Gloria Bistrița și Rapid București a fost în direct pe Pro Arena & VOYO.

CS Gloria Bistrița - Rapid a fost în direct pe PRO ARENA și VOYO

Minutul 60: Gloria Bistrița - Rapid 26-31. Giueștencele au reușit să revină pe tabelă și s-au impus în deplasare.

Minutul 51: Gloria Bistrița - Rapid 23:23. Nina Zulic aruncă și restabilește egalitatea, după ce Dorina Korsos îi pusese pe oaspeți în avantaj, cu un minut în urmă.

Minutul 38: Gloria Bistrița - Rapid 17-15. Sonia Seraficeanu aruncă de la semiînălțime și reușește să puncteze pentru gazde.

Minutul 31: Gloria Bistrița - Rapid 14-12. Repriza secundă a început acum.

Minutul 30: Pauză! Gloria Bistrița - Rapid 14-12. Gazdele conduc pentru prima dată cu mai mult de un gol diferență cu două minute înainte de finalul primei reprize. Evoluțiile excelente ale extremelor Bistriței și paradele lui Dumanska au cântărit decisiv în actul inaugural.

Minutul 20: Gloria Bistrița - Rapid 8-8. Dumanska ajunge la 6 parade, în timp ce 4 dintre cele 8 goluri ale Bistriței au fost marcate de Seraficeanu. În echipa lui Horațiu Pașca intră și Cristina Laslo.

Minutul 10: Gloria Bistrița - Rapid 3-3. Echilibrul se menține. Paradele lui Dumanska, bara Sorinei Grozav și un contraatac excelent finalizat de Seraficeanu păstrează egalitatea.

Minutul 5: Gloria Bistrița - Rapid 1-1. Start echilbrat de meci, cu doar două goluri. Gazdele au avut mai mult posesia și au deschis scorul prin Sonia Seraficeanu. Giuleștencele replică rapid prin Eliza Buceschi.

Minutul 1: Începe meciul!

Aflată pe locul patru în campionat, Rapid are nevoie de victorie în meciul cu Gloria pentru a se apropia de locurile fruntașe.

Cu 22 de puncte, formația din Giulești este la trei puncte distanță de locul trei, ocupat chiar de Gloria Bistrița.

Cele două echipe s-au întâlnit ultima oară pe 18 mai 2022, când Rapid a câștigat cu 29-27, pe teren propriu.

Bistrița vine după succesul obținut în fața celor de la SCM Gloria Buzău, scor 31-26. Tot după o victorie vin și rapidistele, care s-au impus în fața celor de la CSM Galați, 39-26.