VIDEO EXCLUSIV Dunărea Brăila - HC Zalău 26-22 (13-12). Victorie mare pentru gazde! Meciul a fost LIVE pe Pro Arena și VOYO

HC Dunarea Braila Gheorghe Tadici HC Zalau Liga Florilor Sala Sporturilor din Braila Handbal
Data publicarii: Joi 01 Septembrie 2022, 18:55
Data actualizarii: Joi 01 Septembrie 2022, 19:09

Meciul e LIVE pe Pro Arena, VOYO și Sport.ro. În prima etapă, zălăuancele au pierdut acasă în fața Gloriei Bistrița, scor 26-30.

Dunărea Brăila - HC Zalău 26-22 (13-12)

Final de meci! Brăila - Zalău 26-22

Min.56 Brăila - Zalău 23-19 Fais Araujo marchează cu o boltă superbă.

Min.49 Brăila - Zalău 20-16 Fais Araujo înscrie pentru gazde, care par să fi citit jocul echipei lui Tadici.

Min.38 Brăila - Zalău 17-15 Jelena Stamin înscrie pentru gazde și securizează avansul de două goluri.

Min.32 Brăila - Zalău 14-13 Început echilibrat în startul reprizei secunde.

A început repriza a doua!

Min.30 Brăila - Zalău 13-12. Finala de primă repriză. Shteriova și Balog, ambele câte 3, au fost cele mai bune marcatoare ale gazdelor în prima repriză. Berbece, cu patru reușite, a fost cea mai bună marcatoare a formației lui Gheorghe Tadici.

Min.26 Brăila - Zalău 12-11 Da Rocha înscrie și le aduce pe brăilence pentru prima dată în avantaj

Min.22 Brăila - Zalău 10-10. Iuliana Marin e certată de Gheorghe Tadici

Min.20 Brăila - Zalău 9-10 Revenire senzațională a gadelor, de la 5-9 la 8-9, grație evoluției jucătoarei din Macedonia de Nord, Marija Shteriova.

Min.17 Brăila - Zalău 7-9 Brăila revine la două goluri.

Min.13 Brăila - Zalău 4-7 Brăila joacă în dublă inferioritate numerică după ce e eliiminată două minute și Kristina Liscevici. Echipa lui Gheorghe Tadici se distanțează!

Min. Brăila - Zalău 3-5 Gheorghe Tadici primește cartonaș galben după ce protestează la o decizie

Min.6 Brăila - Zalău 1-3 Emilija Lazic marchează cu o aruncare înșelătoare.

Min.5 Brăila - Zalău 1-2 Primul gol pentru gazde e marcat de Fais.

Min.4 Brăila - Zalău 0-2 Oaspetele majorează avansul prin Andreea Mărginean.

Min.3 Brăila - Zalău 0-1 Iuliana Marin înscrie pentru echipa lui Gheorghe Tadici.

Min.1 A început partida de la Brăila! Jucătoare de top în ambele formații, se anunță un meci spectaculos! Sala din Brăila e înțesată de spectatori.

Partida e comentată la Pro Arena de Adrian Costeiu și Ion Alexandru

Meciul e artbitrat de cuplul Pârvu / Potîrniche.

După eșecul din prima rundă a Ligii Florilor, 26-30 pe teren propriu cu Gloria Bistrița, HC Zalău se deplasează joi la Brăila pentru meciul cu Dunărea (31-31 la Măgura Cisnădie în prima etapă) din runda a doua a Ligii Naționale la handbal feminin.

Partida se dispută de la ora 17:30 în Sala Sporturilor din Brăila și poate fi urmărită LIVE pe PRO ARENA.

HC Zalău este antrenată de Gheorghe Tadici, tehnicianul care dă și numele sălii din orașul ardelean în care echipa joacă meciurile de acasă.

PRO TV a achiziționat drepturile de difuzare a meciurilor echipelor naționale de handbal și a partidelor din campionat, Cupa României și Supercupă pentru următoarele patru sezoane: 2022 – 2023, 2023 – 2024, 2024 – 2025 și 2025 – 2026.