Deja-vu. A doua infrangere suferita de CSM Bucuresti in fata lui Gyor intr-o saptamana dupa acelasi tipar: CSM a condus la pauza, dar a pierdut la 8 goluri

CSM Bucuresti Eto Gyor Liga Campionilor Handbal
Data publicarii: Vineri 04 Noiembrie 2016, 21:32
Data actualizarii: Vineri 04 Noiembrie 2016, 21:47
Ora Exacta in Sport, in fiecare dimineata, de luni pana vineri, de la 10:45, si in weekend de la 16:00

CSM Bucuresti, detinatoarea trofeului, a fost invinsa din nou de formatia maghiara ETO Gyor, cu scorul de 33-25 (11-13 la pauza), vineri, in deplasare, intr-un meci din Grupa C a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Campioana Romaniei si a Europei a cedat pentru a doua oara intr-o saptamana in fata rivalei maghiare ETO Gyor. CSM Bucuresti a pierdut cu 25-33 in Ungaria, dupa ce in urma cu o saptamana fusese invinsa, la Bucuresti, cu 24-27.

La fel ca in meciul de la Bucuresti, CSM a condus la pauza (13-11), dar a facut o repriza secunda catastrofala, pierzand in cele din urma la 8 goluri diferenta (25-33).

CSM a ratat in Ungaria si trei aruncari de la 7 metri, cea mai buna jucatoare de pe teren fiind fara indoiala portarul celor de la Gyor, Eva Kiss.

La Gyor nu a evoluat nici jucatoarea norvegiana Heidi Loke, una dintre cele mai bune din lume, dupa ce aceasta a anuntat ca este insarcinata.

In urma acestui meci, CSM Bucuresti risca sa fie eliminata din competitie. Campioana Romaniei este obligata sa invinga la Rostov, dar si acasa pe Midtjylland.

Echipa CSM-ului: Paula Ungureanu, Jelena Grubisic - Isabella Gullden (2 goluri), Camille Ayglon Saurina (2), Aurelia Bradeanu (2), Linnea Torstensson (2), Carmen Martin (3), Oana Manea, Gnonsiane Niombla (7), Anastasia Lobach (1), Majda Mehmedovic (6)

Gyor: Eva Kiss - Dorina Korsos, Nora Mork (11 goluri), Anita Goerbicz (3), Eduarda Amorim Taleska (4), Adrienn Orban (2), Cornelia Groot (3), Yvette Broch (5), Bernadett Bodi (2), Gabriella Toth (3)