CSM CASTIGA FINALA MICA in fata lui Rostov: 31-30! Gyor a CASTIGAT Champions League dupa un final DEMENT cu Vardar: 27-26

CSM Bucuresti CSM - Rostov LIVE Handbal
Data publicarii: Duminica 13 Mai 2018, 15:45
Data actualizarii: Duminica 13 Mai 2018, 21:03

GYOR E CASTIGATOAREA CHAMPIONS LEAGUE! Unguroaicele au castigat meciul dupa o interventie INCREDIBILA a portarului lor la ULTIMA aruncare a meciului!

Dupa 20 - 20 la finalul a 60 de minute, s-a intrat in prelungiri. Aici, Gyor a facut diferenta. A condus chiar la 3 goluri, insa Vardar s-a tinut bine. La ultima faza, campioana Macedoniei ar fi putut egala si trimite meciul la aruncari de departajare, insa portarul lui Gyor a salvat INCREDIBIL, cu piciorul, la o aruncare a lui Canadija. Scor final: 27:26!

Invinsa cu 26-20 de Gyor in semifinalele Champions League, CSM vine acasa cu medaliile de bronz! A batut-o azi pe Rostov!

LIVE TEXT

Min 60: Nu se mai intampla NIMIC! VICTORIE CSM: 31-30! Fetele lui Johansson iau locul 3 in Champions League!

Min 60: 7 metri transformat de Rostov cu cateva secunde inainte de final! 31-30!

Min 60: Cu un minut inainte de finalul meciului, CSM are doua goluri avans!

Min 55: Tensiune uriasa in finalul meciului! Gulden e din nou decisiva si o duce pe CSM la 3 goluri distanta!

Min 47: Egalitate!!! Fantastica revenirea lui Rostov! 25-25!

Min 43. Rostov s-a apropiat la 3 goluri dupa cateva ratari neasteptate ale jucatoarelor noastre

Min 38. Aruncare de la 7 metri pentru Rostov cu eliminare de 2 minute

Min 37: CSM reuseste sa pastreze distanta de 5 goluri fata de Rostov

Min 32: Rostov da primul gol al reprizei, apoi Gullden isi confirma forma excelenta de azi si inscrie pentru a 5-a oara. 20-15!

Min 30: CSM are 5 goluri avans la pauza: 19-14!

Min 26: Rostov se apropie in finalul reprizei. Petrova marcheaza si diferenta e de numai 5 goluri.

Min 25: Bulatovic, aruncare devastatoare. 7 goluri avans pentru CSM!

Min 20 14-6 dupa cel de-al 4-lea gol marcat de Gullden in aceasta dupa-amiaza!

Min 17: Vine primul gol pentru Cristina Neagu dupa o aruncare superba! 11 -5

Min 15: CSM are 10 - 5 dupa un 7 metri transformat de Gullden.

Min 12: Dupa 11 minute si jumatate isi face aparitia pe teren si Cristina Neagu. Scorul e acum 8-5 pentru CSM!

Min 9: Dupa 9 minute, CSM are deja o diferenta consistenta pe tabela: 8-3!

Min 5: Evolutie foarte buna a lui CSM in acest inceput de meci. Cristina Neagu n-a fost niciun minut pe teren pana acum.

Min 1: Jorgensen inscrie primul gol al meciului dupa 30 de secunde. 1-0 CSM!

__________________________________________________________________________________________
CSM a terminat pe 3 in Liga si anul trecut, performanta pe care fetele nu se gandesc sa nu o repete.

Va fi a 3-a intalnire intre Rostov si CSM Bucuresti in acest sezon. In faza grupelor principale, Rostov a castigat acasa cu 25 - 24 si a terminat la egalitate in Sala Polivalenta, 22-22.