VIDEO EXCLUSIV CSM Constanța - CSM Odorheiu Secuiesc 41-30! Victorie clară pentru constănțeni, care încheie sezonul pe locul al treilea

Data publicarii: Vineri 05 Mai 2023, 17:49
Data actualizarii: Vineri 05 Mai 2023, 18:58

CSM Constanța a câștigat meciul cu Odorheiu Secuiesc din ultima etapă a Ligii Zimbrilor.

CSM Constanța - Odorhei 41-30 (21-13)

FINAL! CSM Constanța - Odorhei 41-30! Constănțenii se impun fără probleme în meciul de pe teren propriu și încheie sezonul pe locul al treilea în clasamentul din Liga Zimbrilor!

Min. 44: CSM Constanța - Odorhei 31-20! Brassleur înscrie al nouălea gol al său din meci.

A început a doua repriză!

PAUZĂ! CSM Constanța - Odorhei 21-13! Avantaj mare pentru gazde la pauza întâlnirii! Apărarea constănțenilor a mers perfect în prima repriză.

Min. 22: CSM Constanța - Odorhei 16-10! Milosevic a înscris de la distanță și a redus din diferență pentru oaspeți, iar Brassleur a trimis în bară pe atacul constănțenilor.

Min. 10: CSM Constanța - Odorhei 7-6! Se joacă pe contre la Constanța! Oaspeții au egalat, dar gazdele au trecut din nou în avantaj.

A început meciul!

CSM Constanța - CSM Odorheiu Secuiesc, meci din etapa a 26-a (ultima) din Liga Națională de handbal masculin, este transmis în direct de la ora 17:30 pe PRO ARENA și VOYO.

Echipa gazdă este singura din țară care a învins-o în actualul sezon intern pe campioana Dinamo (25 de victorii în cele 25 de etape din Liga Zimbrilor), dar în Cupa României.

CSM Constanța e sigură de locul 3, CSM Odorheiu Secuiesc este deja retrogradată

”CSM Constanța nu mai poate părăsi poziția a treia din Liga Zimbrilor fapt pentru care, la finalul meciului, va primi medaliile de bronz ale Campionatului Național”, au explicat gazdele pe pagina oficială de Facebook.

CSM Odorheiu Secuiesc, deja retrogradată, este penultima în clasament, cu doar 5 puncte acumulate.