VIDEO Incidente la finalul partidei CSM Constanța - Potaissa Turda 27-27 | Steaua - CSM Focșani a fost pe PRO ARENA și VOYO

CSM Constanta csm focsani Liga Zimbrilor Potaissa Turda Steaua Handbal
Data publicarii: Duminica 26 Martie 2023, 17:34
Data actualizarii: Duminica 26 Martie 2023, 20:12

Urmărim și comentăm împreună meciurile CSM Constanța - Potaissa Turda și Steaua - CSM Focșani din Liga Națională de handbal masculin pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Min. 1: A început meciul!

CSM Constanța - Potaissa Turda și Steaua - CSM Focșani, partide din etapa a 22-a a Ligii Naționale de handbal masculin, sunt transmise în direct de PRO ARENA și VOYO de la orele 15:45 și, respectiv, 17:30.

Echipele care vor juca în această duminică se află pe următoarele poziții în clasament, în ordine: CSM Constanța pe locul 2, la șapte puncte în spatele liderului neînvins Dinamo (21 de victorii din tot atâtea meciuri), Steaua București pe 4, la egalitate de puncte (40) cu adversara de azi CSM Focșani (care are golaveraj mai slab), și Potaissa Turda pe 7 (35 de puncte).

Din runda cu numărul 22 s-au disputat CSU Suceava - CSM Bacău 38-28, CSM Oradea - CSM Odorheiu Secuiesc 30-26 și Minaur Baia Mare - Poli Timișoara 33-31.