VIDEO EXCLUSIV CSM București - SCM Craiova 35-25. "Tigroaicele", repetiție excelentă pentru Liga Campionilor. Arntzen a înscris golul meciului

CSM Bucuresti Cristina Neagu Liga Florilor scm craiova Handbal
Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 18:10
Data actualizarii: Joi 13 Octombrie 2022, 19:08

Meciul din cadrul etapei a șasea din Liga Florilor se dispută în Sala Apollo din București. Partida se poate vedea pe PRO ARENA și VOYO.

CSM București - SCM Craiova 35-25 (19-14)

Final de meci: CSM București se impune cu 35 - 25 în fața celor de la SCM Craiova, la finele unui meci în care oaspetele au pus probleme doar în prima repriză.

Min.56 CSM București - Craiova 34-25 Grace Zaadi înscrie în superioritate numerică după ce Ana Maria Țicu a fost eliminată pentru două minute.

Min.47 CSM București - Craiova 28-21 Înscrie pentru CSM Ema Ramusovic.

Min.43 CSM București - Craiova 25-19 Crina Pintea e blocată pe semicerc și resimte dureri în zona feței. Își revine însă imediat și continuă jocul.

Min.40 CSM București - Craiova 24-19 Da Rocha înscrie pentru Craiova.

Min.33 CSM București - Craiova 22-15 Început perfect al elevelor lui Adi Vasile și în actul secund.

A început repriza a doua! Bucureștencele se distanțează pe tabelă.

Min.30 CSM București - Craiova 19-14. Pauză în Sala Apollo din București. Omoregie (4 goluri) a foist cea mai bună marcatoare a gazdelor în prima repriză, în timp ce pentru oaspete extrema dreaptă Krpez a înscris de trei ori.

Min.26 CSM București - Craiova 16-14 Arntzen înscrie cel mai frumos gol al partidei. Din lovitură de la 7 metri, jucătoarea de la CSM București imprimă mult efect mingii care ocolește portarul de la SCM Craiova.

Min.24 CSM București - Craiova 15-12 Arntzen marchează fără emoții din lovitură de la 7 metri și mărește avansul "Tigroaicelor".

Min.15 CSM București - Craiova 11-8 Grace Zaadi și Cristina Neagu măresc avantajul pentru gazde, care au însă în față un portar în zi de grație

Min 7. CSM București - Craiova 5-3 Omoregie ratează pe contraatac.

Min. 3 CSM București - Craiova 2-2 Început echilibrat de meci. Andreea Mihai și Elizabeth Omoregie au marcat pentru echipa lui Adi Vasile, în timp ce Da Silva Rocha și Adina Cace au înscris pentru SCM.

A început partida din Sala Apollo din București.

CSM București - SCM Craiova, meci din etapa a șasea a Ligii Naționale la handbal feminin, se joacă joi, de la ora 17:30, în Sala Apollo din București și este transmis LIVE pe PRO ARENA și VOYO.

Pentru Cristina Neagu și compania este vorba și despre o repetiție înaintea meciului de duminică din EHF Champions League, cu DHK Banik Most.

În Liga Florilor, CSM are până acum patru victorii și un egal, în timp ce oltencele au înregistrat trei succese și două eșecuri în primele cinci runde ale campionatului.

Lider este surprinzătoarea SCM Gloria Buzău, care are punctaj maxim.