VIDEO EXCLUSIV CSM București - CSM Târgu Jiu 31-25 în finala Cupei României de la Bistrița. Meciul a fost LIVE pe Pro Arena și VOYO

CSM Bucuresti CSM Târgu Jiu Finala Cupei Romaniei Handbal feminin Handbal Adrian Vasile
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 21 Mai 2023, 18:59
Data actualizarii: Duminica 21 Mai 2023, 19:06

CSM București a cucerit Cupa României duminică seara, la finele turneului transmis ÎN DIRECT de Pro Arena și VOYO.

CSM București - CSM Târgu Jiu 31-25 (14-13)

Min.28 CSM București - CSM Târgu Jiu 29-24

Min.53 CSM București - CSM Târgu Jiu 27-20

Min.39 CSM București - CSM Târgu Jiu 19-16

A început repriza a doua!

PAUZĂ la finala Cupei României de la Bistrița!

Min.30 CSM București - CSM Târgu Jiu 14-13

Min.29 CSM București - CSM Târgu Jiu 14-12

Min.27 CSM București - CSM Târgu Jiu 13-12

Min.23 CSM București - CSM Târgu Jiu 13-10

A început meciul!

Campioana CSM Bucureşti şi echipa CSM Târgu Jiu sunt finalistele Cupei României, după ce au eliminat sâmbătă, în semifinalele Turneului F4 de la Bistriţa, formaţiile Dunărea Brăila, respectiv Gloria Bistriţa.

CSM Bucureşti s-a impus cu scorul de 35-26 (18-11), în prima semifinală a zilei, iar în cea de-a doua, Gloria Bistriţa a fost învinsă de CSM Târgu Jiu, cu 29-27 (15-15).

Astfel, duminică, pentru medalia de bronz vor juca învinsele Dunărea Brăila – Gloria Bistriţa, iar pentru trofeu CSM Bucureşti – CSM Târgu Jiu.

În sferturile de finală s-au obţinut rezultatele: CSM Bucureşti - CSM Slatina 37-25, Gloria Bistriţa - Ştiinţa Bucureşti 34-19, Corona Braşov – Dunărea Brăila 26-28 şi CSM Târgu Jiu – Dacia Mioveni 26-21.

În 2022, Cupa României a fost câştigată de CSM Bucureşti, după finala cu SCM Rm. Vâlcea, scor 34-26.