Calificati in memoria lui Cozma: Veszprem merge in sferturi! Ademar Leon - Veszprem 30-32

Ademar Leon Veszprem Handbal
Data publicarii: Sambata 28 Februarie 2009, 19:19
Data actualizarii: Sambata 28 Februarie 2009, 19:19
Handbalistii de la Veszprem s-au tinut de promisiunea pe care i-au facut-o tatalui lui Marian Cozma - au reusit o noua victorie in Liga Campionilor la handbal masculin si s-au calificat in sferturi.

Veszprem a batut-o in Spania cu 32-30 pe Ademar Leon - succes care i-a fost dedicat lui Marian Cozma. Oamenii lui Lajos Mocsai castigasera si in tur: 28-26, primul meci fara Pasarila.

Veszprem a controlat clar partida - a avut 5 goluri avans la pauza. Finalul insa, s-a incins de-a binelea: Ademar Leon a egalat la 29 si a inceput sa viseze cu ochii deschisi la victorie.

Portarul lui Veszprem - Peric a facut insa, minuni si si-a condus echipa la victorie - Ademar Leon - Veszprem s-a terminat 30-32.

Desi mai are un meci de disputat in grupe, Veszprem este calificata deja in sferturile celei mai tari competii a cluburilor.