HCM Baia Mare 36-23 Holsterbro! Noile GALACTICE ale Romaniei sunt gata sa se razbune pe Gyor! Meci ISTORIC pentru HCM!

Handbal
Data publicarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 19:30
Data actualizarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 19:41

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

LIVE TEXT:

min. 60 - E gataaaa! Bucurie imensa la Baia Mare, dupa inca un gol al Melindai Geiger. Danezele nici nu au mai vrut sa puna mingea in joc

min. 58 - Geeeeiiiigeeeerrrr :) Publicul de in extaz dupa inca un super gol al Melindai! Sa vina echipele mari la Baia Mare :)

min. 52 - 8 minute de jucat, e 31-18

min. 48 - 14 goluri diferenta. Danezele rateaza, noi inscriem la fiecare actiune!

min. 47 - Luciana Marin inscrie inca o data superb. 13 goluri diferenta, cea mai mare din acest meci

min. 45 - 28-16 pentru HCM. Babeanu scoate frumos in o aruncare a danezelor. Atmosfera superba in sala din Baia Mare

min. 42 - Melinda Geiger inscrie cu o bomba direct in vinclu, executie caracteristica interului de la HCM

min. 41 - Luciana Marin inscrie. Avem 12 goluri in fata

min. 40 - Gravholt inscrie si ea. E 25 la 14

min. 39 - Geiger greseste o minge, Kristiansen recupereaza si scapa singura, dar trimite in bara

min. 35 - Gabi Suczs inscrie si ea. 24-12

min. 33 - Babeanu scoate si ea bine un atac al danezelor

min. 32 - S-a reluat repriza secunda, scorul este 23-11

min. 30 - Pauza la Baia Mare! Repriza perfecta a fetelor de la HCM. Suntem cu un pas in grupele Ligii

min. 29 - Nervii danezelor au cedat. Fault dur al unei jucatoare de la Holsterbro si eliminare de 2 minute

min. 25 - A 5-a interventie senzationala a Paulei Ungureanu! Bravo, Paulaaa!

min. 25 - goool Timeea Tatar. Refacem diferenta de 12 goluri. E 19 la 7

min. 24 - Danezele reusesc sa inscrie pe contraatac

min. 23 - Paula Ungureanu face si ea minuni in poarta. Scorul e 18 la 6

min. 19 - Inca trei goluri consecutive pentru HCM. Inscriu Nechita, Tatar si Bucheschi

min. 13 - Alstad inscrie pentru Holstebro - 11-2

min. 11 - gol Melinda Geiger - 11-1

min. 10 - Gravholt inscrie pentru daneze, Nechita pentru HCM - 10-1

min. 9 - gol Ada Nechita - 9-0

min. 8 - cartonas galben Bondar

min. 8 - Buceschi inscrie de doua ori. Danezele sunt la pamant in inceputul de meci

min. 6 - gol Buceschi - 6-0

min. 4 - E 5-0! Ghionea si Rudics inscriu si ele

min. 2 - gol Ada Nechita. Inceput PERFECT pentru HCM

min. 1 - Nechita si Rudics inscriu pentru HCM Baia Mare - 2-0

min. 1 - eliminare 2 minute Gabriela Szucs

Echipa daneza Holstebro a invins, sambata, cu scorul de 38-30, formatia olandeza SERCODAK Dalfsen, si s-a calificat in finala turneului preliminar de la Baia Mare, contand pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Holstebro va intalni in finala, duminica, de la ora 18.00, echipa HCM Baia Mare, care s-a impus, tot sambata, scor 26-24, in fata danezelor de la Viborg HK.

Duminica va avea loc, de la ora 15.00, si meciul pentru locurile 3-4 in grupa a 3-a preliminara.

Castigatoarea turneului se va califica in grupele Ligii Campionilor. Astfel, formatia de pe primul loc la turneul de la Baia Mare va evolua in grupa A, cu detinatoarea trofeului Gyor ETO, Thuringer HC si Hypo Viena.

Meciurile din faza grupelor vor incepe in 5-6 octombrie. In eventualitatea in care se va califica in grupa A, HCM Baia Mare va debuta in deplasare, cu campioana Germaniei, Thuringer HC.