Resita aproape de a treia finala consecutiva! Besiktas 26-26 UCM Resita in semifinala Challenge Cup!

Data publicarii: Duminica 26 Aprilie 2009, 15:31
Data actualizarii: Duminica 26 Aprilie 2009, 17:08

Resita e aproape de a treia finala consecutiva, record absolut in Romania! Handbalistii lui Aihan Omer au obtinut un egal de aur in infernul din Turcia si este aproape de inca o mare performanta - calificarea in finala Challenge Cup!

Turcii i-au luat tare pe baietii lui Omer si au intrat la pauza cu avantaj: 14-13. Repriza a doua i-a apartinut Resitei, care a condus si cu trei goluri.

Ultimele minute au fost un infern pentru Resita, care s-a vazut egalata!

Min60: UCM este aproape de a treia finala consecutiva: 26-26 in Turcia!
Min58: Resita e la egalitate cu Besiktas! Time Out cerut de Omer!
Min56: 23-24 pentru Resita! Turcii revin in forta, tribunele au luat foc!
Min51: 19-22 pentru Resita cu noua minute inaintea finalului. Resita e aproape de victorie!
Min49: Resita conduce cu 21-19!
Min47: Resita se distanteaza la trei goluri: 17-20
Min45: 16-17 penrtu Resita in infernul din Turcia!
Min43: Baietii lui Aihan Omer revin in avantaj: 15-16
Min42: Resita este egalata: 15-15!
Min36:Resita ia conducerea pentru prima data: 14-15!
Min34: Resita revine spectaculos si egaleaza imediat dupa pauza! 14-14!
Min30: Resita revine la numai un punct. 14-13 la pauza!
Min20: Turcii conduc cu 11 la 9!
Min 12: Besiktas mareste diferenta si conduce cu 9-5!
Min 3: Besiktas conduce cu 2-1!

Infernul din Turcia nu-i sperie pe baietii lui Aihan Omer care vor sa razbune eliminarile de la fete: Oltchim si Rulmentul!

Aihan Omer este de parere ca meciul trebuie abordat cu precautie, pentru ca turcii nu intamplator au ajuns in aceasta faza a Challenge Cup. „Eu nu ma asteptam sa ajunga pana aici, dar au ajuns. E o echipa masiva, cu multi straini in lot si trebuie sa fim foarte atenti. Dar, ca de obicei, noi vom juca la victorie” a declarat Omer.