SUPER FOTO: Dubla de vis Cristiano Ronaldo, 5 goluri Real! Zurich 2-5 Real!

Cristiano Ronaldo FC Zurich Real Madrid Grupe
Data publicarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:31
Data actualizarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:50

VEZI FOTO din FC Zurich 2-5 Real Madrid!

Galaxia din Madrid se pregateste de marea finala a Ligii de pe Santiago Bernabeu, iar Cristiano Ronaldo a stralucit in primul meci in culorile Realului. Super starul adus de la Manchester a deschis scorul in minutul 27 al meciului cu Zurich.

7 minute mai tarziu, Raul a reusit sa duca scorul la 2-0, pentru ca Higuain sa inscrie in ultima faza a primei reprize pentru 3-0.

Desi meciul parea jucat, elvetienii s-au trezit in a doua repriza si au lovit de doua ori in 2 minute, prin Margariraz din penalty si Aegerter.

Cu 2 minute inainte de finalul meciului, Cristiano Ronaldo a marcat pentru 4-2, iar Guti l-a urmat in minutul 90, inscriind pentru 5-2, scorul final.

- Daniel Stucki, Heinz Barmettler, Yassine Chikhaoiu, Marco Schonbachler au lipsit de la Zurich, accidentati.

- Real Madrid nu l-a avut pe Sergio Ramos pentru acest meci.

- Real Madrid a invins in doua deplasari anul trecut in Liga, cu BATE si Zenit.

Echipele de start:
ZURICH: Leoni, Margairaz, Aegerter, Vonlanthen, Okonkwo, Alphonse, Stahel, Koch, Rochat, Hassli, Tihinen