Executati de Lyon: Lyon 2-0 Steaua!

Data publicarii: Miercuri 05 Noiembrie 2008, 20:30
Data actualizarii: Joi 06 Noiembrie 2008, 01:12

Dorinel Munteanu a debutat cu ghinion in Liga: a mancat bataie cu 2-0 si lasa Steaua pe ultimul loc.

Egalul reusit de Steaua acum 2 sezoane la Lyon prin golul senzational al lui Dica a ramas un vis frumos. Steaua ramane cu 9 meciuri consecutive fara victorie.

Francezii raman cosmarul romanilor dupa ultima lovitura aplicata Stelei 2-0 pe Stade Gerland! Steaua a fost umilita si acasa si in deplasare de francezii de la Lyon. Gafa lui Zapata din minutul 44 si un Juninho de zile mari a ingropat visele stelistilor. Pe final de meci lucrurile puteau deveni urate de tot pentru echipa lui Munteanu. Reveillere a facut 2-0 dupa o faza scoala a francezilor care au mai ratat cateva ocazii bune. Salvarea pentru Steaua vine de la Bayern care a scos un egal in ultimele minute cu Fiorentina lui Mutu si mai da sperante pentru Steaua.

Clasament grupa F: Bayern Munchen 8 pct, Lyon 8 pct, Fiorentina 3 pct, Steaua 1 pct.

Rezumatul poate fi urmarit doar de utilizatorii din Romania din cauza restrictiilor impuse de UEFA.