CFR Cluj 1 - 2 Bordeaux: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Marti 04 Noiembrie 2008, 20:18
Data actualizarii: Miercuri 05 Noiembrie 2008, 01:25
Francezii ne-au lovit din nou. CFR-ul lui Trombetta s-a impiedicat pentru a doua oara de Bordeaux, scor 2-1 si este pe ultimul loc in grupa, dupa ce Roma lui Spalletti a invins pe Chelsea.
CFR-ul este in pericol. Au pierdut pentru a doua oara cu Bordeaux si sunt codasa grupei A, cu patru puncte. La Cluj, meciul a fost mult mai alert decat cel de la Bordeaux. Gourcuff a fost cel care a deschis scorul in minutul 6, dupa o centrare de pe dreapta de la Gouffran, care i-a lasat masca pe fundasii CFR-ului. Avantajul a durat numai trei minute.Culio a centrat in careu din lovitura libera, Kone a reluat pentru Dani, care a inscris senzational cu capul. Kone putea sa faca 2-1 in minutul 27, insa defensiva lui Bordeaux s-a opus. In minutul 38, francezii au lovit din nou. Wendel a inscris din lovitura libera si l-a lasat simplu spectator pe Stancioiu. In a doua repriza, elevii lui Trombetta au trecut de doua ori pe langa egalare. Mai intai Peralta care a trimis cu capul fix in portarul Valverde, iar mai apoi sutul lui Dubarbier din minutul 80. In minutele de prelungiri, Chamakh a trecut la cativa centimetri de gol, cand mingea sutata de pe dreapta, a nimerit in bara portii aparate de stancioiu.

CFR: Stancioiu - Tony, Cadu, Sousa, Pereira - Dani, Gabi Muresan, Peralta, Culio, Dubarbier - Kone

Bordeaux: Valverde, Diarra, Fernando, Jurietti, Gouffran, Gourcuff, Diawara, Wendel, Chalme, Planus, Chamakh