L'Equipe: "Lyon a plecat perplexa din Ghencea, dupa un meci irational de delicios!"

L Equipe Steaua Grupe
Data publicarii: Miercuri 22 Octombrie 2008, 09:15
Data actualizarii: Miercuri 22 Octombrie 2008, 09:16
Irational de delicios", a titrat cotidianul L'Equipe dupa meciul Steaua - Olympique Lyon, scor 3-5, partida despre care publicatia franceza scrie ca a fost "nebuna".

"Olympique Lyon si-a inmultit sansele de calificare in optimi, dupa ce a dominat Steaua, la capatul unui meci nebun. Condusa cu 2-0 in zece minute si cu 3-2 la pauza, echipa lui Claude Puel a aratat din nou lacune defensive, insa a avut o reactie extraordinara. Lyon pleaca de la Bucuresti la fel de perplexa cum a venit. Nu stiu care este valoarea ei adevarata si care ii este potentiala. Insa Lyon aduce in bagaje o victorie memorabila, care o poate duce in optimi. Amintirile de la acest meci vor fi de lunga durata. OL a reusit unul din acele meciuri irationale care se pot disputa doar in Liga Campionilor intre echipe mandre si hotarate", a notat L'Equipe.

L'Equipe subliniaza ca Olympique Lyon, condusa la pauza, a imprimat apoi jocului un ritm imposibil de urmat de romani, conform unei scheme recente la Romania - Franta, scor 2-2. "Insa acum finalul a fost mai delicios", a notat L'Equipe.