AC Milan Filippo Inzaghi Olympique Marseille Grupe
Data publicarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:46
Data actualizarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:50

VEZI FOTO din Marseille 1-2 AC Milan!

La 36 de ani, Inzaghi e inca neobosit si a castigat de unul singur meciul infernal de la Marseille. Milan nu l-a avut pe Ronaldinho in aceasta partida, dar nici pe Abbiati, Davide Di Gennaro, Gattuso si Borriello.

Italienii au deschis scorul in minutul 27, prin Inzaghi, acesta reusind sa marcheze in acelasi moment cu Cristiano Ronaldo, aflat in Elvetia pentru meciul cu FC Zurich.

Francezii au revenit dupa pauza, egaland prin Heinze, in minutul 49 al meciului, insa nu au rezistat decat pana in minutul 75, cand Inzaghi a dus scorul la 2-1, rezultat final.

- Marseille nu i-a avut pe Bocaly si Bakari Kone pentru acest meci.
- De la Milan au lipsit Abbiati, Davide Di Gennaro, Gattuso, Borriello.
- Marseille venea dupa 2-1 cu Le Mans.
- Milan a facut doar 0-0 cu Livorno in ultima etapa din Italia.
- Flamini este nascut in Marseille si a jucat 14 meciuri pentru Olympique. Ronaldinho si Flavio Roma au mai jucat in Franta, la PSG si AS Monaco.