Debut de FOC pentru Mircea Lucescu in Champions League: merge pe Bernabeu in prima etapa! TOT programul startului de sezon

Meciurile din grupele UEFA Champions League sunt programate pe 15/16 septembrie.

Mircea Lucescu are parte de un debut de foc in UEFA Champions League. Sahtior merge pe Bernabeu sa se bata cu marele Real Madrid! Tot in prima etapa mai sunt meciuri precum PSV - Manchester United, AS Roma - Barcelona sau City - Juventus. 

Grupele:
Grupa A: Paris Saint-Germain (Franta), Real Madrid (Spania), sahtior Donetk (Ucraina), Malmo FF (Suedia);
Grupa B: PSV Eindhoven (Olanda), Manchester United (Anglia), tSKA Moscova (Rusia), VfL Wolfsburg (Germania);
Grupa C: Benfica Lisabona (Portugalia), Atletico Madrid (Spania), Galatasaray Istanbul (Turcia), FC Astana (Kazahstan);
Grupa D: Juventus Torino (Italia), Manchester City (Anglia), Sevilla FC (Spania), Borussia Moenchengladbach (Germania);
Grupa E: FC Barcelona (Spania), Bayer Leverkusen (Germania), AS Roma (Italia), BATE Borisov (Belarus);
Grupa F: Bayern Munchen (Germania), Arsenal Londra (Anglia), Olympiakos Pireu (Grecia), Dinamo Zagreb (Croatia);
Grupa G: Chelsea Londra (Anglia), FC Porto (Portugalia), Dinamo Kiev (Ucraina), Maccabi Tel Aviv (Israel);
Grupa H: Zenit Sankt Petersburg (Rusia), Valencia CF (Spania), Olympique Lyon (Franta), KAA Gent (Belgia).

Programul meciurilor:
Etapa 1
Marti 15 septembrie
GRUPA A
Paris SG - Malmo FF
Real Madrid - sahtior Donetk

GRUPA B
VfL Wolfsburg - TSKA Moscova
PSV Eindhoven - Manchester United

GRUPA C
Galatasaray - Atletico Madrid
Benfica - FC Astana

GRUPA D
Manchester City - Juventus
Sevilla FC - Borussia Moenchengladbach

Miercuri 16 septembrie:
GRUPA E
Bayer Leverkusen - BATE Borisov
AS Roma - FC Barcelona

GRUPA F
Dinamo Zagreb - Arsenal
Olympiakos - Bayern Munchen

GRUPA G
Dinamo Kiev - FC Porto
Chelsea - Maccabi Tel Aviv

GRUPA H
Valencia CF - Zenit
Gent - Olympique Lyon

Etapa a 2-a
Marti 29 septembrie:
GRUPA E
FC Barcelona - Bayer Leverkusen
BATE Borisov - AS Roma

GRUPA F
Bayern Munchen - Dinamo Zagreb
Arsenal - Olympiakos

GRUPA G
Maccabi Tel Aviv - Dinamo Kiev
FC Porto - Chelsea

GRUPA H
Olympique Lyon - Valencia CF
Zenit - Gent

Miercuri 30 septembrie
GRUPA A
sahtior Donetk - Paris SG
Malmo FF - Real Madrid

GRUPA B
Manchester United - VfL Wolfsburg
tSKA Moscova - PSV Eindhoven

GRUPA C
FC Astana - Galatasaray
Atletico Madrid - Benfica

GRUPA D
Borussia Moenchengladbach - Manchester City
Juventus - Sevilla FC

Etapa 3
Marti 20 octombrie
GRUPA E
BATE Borisov - FC Barcelona
Bayer Leverkusen - AS Roma

GRUPA F
Arsenal - Bayern Munchen
Dinamo Zagreb - Olympiakos

GRUPA G
FC Porto - Maccabi Tel Aviv
Dinamo Kiev - Chelsea

GRUPA H
Zenit - Olympique Lyon
Valencia CF - Gent

Miercuri 21 octombrie
GRUPA A
Malmo FF - sahtior Donetk
Paris SG - Real Madrid

GRUPA B
tSKA Moscova - Manchester United
VfL Wolfsburg - PSV Eindhoven

GRUPA C
Atletico Madrid - FC Astana
Galatasaray - Benfica

GRUPA D
Juventus - Borussia Moenchengladbach
Manchester City - Seville FC

Etapa a 4-a
Marti 3 noiembrie
GRUPA A
sahtior Donetk - Malmo FF
Real Madrid - Paris SG

GRUPA B
Manchester United - tSKA Moscova
PSV Eindhoven - VfL Wolfsburg

GRUPA C
FC Astana - Atletico Madrid
Benfica - Galatasaray

GRUPA D
Borussia Moenchengladbach - Juventus
Sevilla FC - Manchester City

Miercuri 4 noiembrie
GRUPA E
FC Barcelona - BATE Borisov
AS Roma - Bayer Leverkusen

GRUPA F
Bayern Munchen - Arsenal
Olympiakos - Dinamo Zagreb

GRUPA G
Maccabi Tel Aviv - FC Porto
Chelsea - Dinamo Kiev

GRUPA H
Olympique Lyon - Zenit
Gent - Valencia CF

Etapa a 5-a
Marti 24 noiembrie
GRUPA E
BATE Borisov - Bayer Leverkusen
Barcelona - AS Roma

GRUPA F
Arsenal - Dinamo Zagreb
Bayern Munchen - Olympiakos

GRUPA G
FC Porto - Dinamo Kiev
Maccabi Tel Aviv - Chelsea

GRUPA H
Zenit - Valencia CF
Olympique Lyon - Gent

Miercuri 25 noiembrie
GRUPA A
Malmo FF - Paris SG
sahtior Donetk - Real Madrid

GRUPA B
TSKA Moscova - VfL Wolfsburg
Manchester United - PSV Eindhoven

GRUPA C
Atletico Madrid - Galatasaray
FC Astana - Benfica

GRUPA D
Juventus - Manchester City
Borussia Moenchengladbach - Sevilla

Etapa a 6-a
Marti 8 decembrie:
GRUPA A
Paris SG - sahtior Donetk
Real Madrid - Malmo FF

GRUPA B
VfL Wolfsburg - Manchester United
PSV Eindhoven - tSKA Moscova

GRUPA C
Galatasaray - FC Astana
Benfica - Atletico Madrid

GRUPA D
Manchester City - Borussia Moenchengladbach
Sevilla - Juventus

Miercuri 9 decembrie
GRUPA E
Bayer Leverkusen - FC Barcelona
AS Roma - BATE Borisov

GRUPA F
Dinamo Zagreb - Bayern Munchen
Olympiakos - Arsenal

GRUPA G
Dinamo Kiev - Maccabi Tel Aviv
Chelsea - FC Porto

GRUPA H
Valencia CF - Olympique Lyon
Gent - Zenit

Primele doua echipe din fiecare se califica in optimile de finala, iar echipele de pe locul al treilea continua in saisprezecimile de finala ale Europa League. 

Sursa: Agerpres





VIDEO PROTVPLUS.RO

INTERVIU. Ministrul Economiei, Claudiu Năsui: „Prețurile de pe litoralul românesc sunt foarte mari”
BRAT
Modifică setările cookies