Mutu, pasa de gol: Lyon 2-2 Fiorentina

Data publicarii: Miercuri 17 Septembrie 2008, 20:53
Data actualizarii: Joi 18 Septembrie 2008, 02:48
Fiorentina a condus fantastic cu 2-0, insa Lyon a revenit spectaculos pe final de meci.

Cu Mutu titular, insa fara sa impresioneze, forta Fiorentinei cu Lyon s-a tinut pe umerii lui Gilardino. Italianul a reusit doua goluri de exceptie, in minutele 12 si 42, unul din pasa lui Mutu, iar francezii pareau a fi executati acasa.

Repriza a doua a adus un Lyon renascut. Francezii au redus din diferenta cu un gol contestat in minutul 73, marcat de rezerva Piquionne. Finalul de meci a fost de foc. Mutu si compania nu au rezistat presiunii, iar Fiorentina s-a vazut egalata in minutul 85, dupa ce Benzema a marcat.

Echipele de start:

Lyon: Lloris, Boumsong, Bodmer, Kallstrom, Juninho, Fred, Benzema, Govou, Makoun, Reveillere, Toulalan.