Drama pentru Romania la Mondiale! Sandra a CAZUT la sol, Larisa Iordache la barna! Larisa a adus bronzul la sol!

Larisa Iordache Sandra Izbasa Gimnastica
Data publicarii: Duminica 06 Octombrie 2013, 17:58
Data actualizarii: Duminica 06 Octombrie 2013, 18:03

Romania n-a reusit sa ia decat o medalie la Campionatul Mondial din Belgia. Exercitiul Larisei Iordache a prins podiumul.

Finala de la sol:

17:58 Iordache incheie concursul pe locul 3! Medalie de bronz pentru Romania!

17:51 Sandra Izbasa a cazut in finalul exercitiului si uita orice gand de medalie. Nota 13.733, doar locul 6 in acest moment. Larisa Iordache e pe 3.

17:45 Larisa Iordache a reusit un exercitiu bun. N-a parut afectata de ratarea de la barna, unde era favorita la aurul mondial. 14.600 - nota Larisei. Romanca e in acest moment pe locul 3! Urmeaza emotii pentru Sandra Izbasa.
_________________________________________________________________________________________

Marius Berbecar a fost primul roman care a concurat. Singurul gimnast din lot care a prins finalele individuale, Berbecar s-a clasat al 7-lea sarituri cu o medie de 14,850 (14,800 si 14,900).

Larisa Iordache a ratat medalia la individual compus din cauza exercitiului de la aparatul sau favorit, barna, iar azi a patit-o din nou, tot la barna! Gimnasta a cazut si n-a putut sa castige, desi era considerata favorita inainte de concurs. Larisa a terminat a 7-a, din 8 sportive, cu nota 13.933!

Romanii mai au o sansa la medalii. Larisa Iordache si Sandra Izbasa sunt calificate in finala de la sol