Data publicarii: Duminica 05 Aprilie 2009, 17:10
Data actualizarii: Duminica 05 Aprilie 2009, 17:25

Rezerva la nationala, insa titular la Hertha, Max Nicu a luat bataie in Bundesliga, 1-3 acasa cu Borussia Dortmund! Hertha a coborat pe 3 cu 49 de puncte la 2 puncte de liderul Wolfsburg.

Colegul lui Max Nicu la Hertha Berlin, atacantul sarb Marko Pantelici  care l-a inlocuit pe final de meci pe roman a declarat dupa meci: "Nu ne asteptam sa pierdem doua meciuri la rand.Trebuie sa ne recuperam dorinta de a invinge. Daca vom face asta, vor veni si victoriile!"

Frei a deschis scorul pentru Borussia in minutul 25, insa Rafael a egalat imediat dupa pauza in minutul 54. Kehl in minutul 62 si Valdez in 83 au adus victoria pentru Borussia!