Data publicarii: Miercuri 23 Septembrie 2009, 11:51
Data actualizarii: Miercuri 23 Septembrie 2009, 12:07

Bayern a facut spectacol cu Oberhausen: Gomes, Ribery si compania s-au calificat fara probleme mai departe in Cupa Germaniei.

Jula a marcat un gol, dar Energie Cottbus a ratat calificarea in optimile Cupei Germaniei!

Emil Jula a marcat un gol, dar echipa sa, Energie Cottbus, din liga a doua, a ratat calificarea in optimile de finala ale Cupei Germaniei, dupa ce a fost invinsa, marti, in deplasare, cu scorul de 4-2 dupa prelungiri, de formatia TuS Koblenz, tot din liga secunda.

Jula, care a fost integralist, a deschis scorul in minutul 9. Tot la Energie, atacantul Sergiu Radu si fundasul Ovidiu Burca au fost si ei integralisti, ultimul primind si un cartonas galben.

Celalalt gol al oaspetilor a fost inscris de Sorensen, in minutul 79, iar pentru gazde au marcat Stieber '14, Everson '52, '104 si Geisler '120+1.

VfL Bochum - (+) Schalke 04 0-3.

Partidele TSV 1860 Munchen (D2) - Hertha Berlin, FC Augsburg (D2) - SC Freiburg, Werder Bremen - St. Pauli (D2) , Eintracht Frankfurt - Alemannia Aachen (D2), VfL Osnabruck (D3) - Hamburger SV, VfB Lubeck (D4) - VfB Stuttgart, FC Kaiserslautern (D2) - Bayer Leverkusen si FC Koln - VfL Wolfsburg se vor disputa miercuri.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat in optimile de finala ale Cupei Germaniei.