Data publicarii: Miercuri 04 Martie 2009, 23:25
Data actualizarii: Joi 05 Martie 2009, 11:14

Bayern Munchen a fost distrusa de Leverkusen in derbyul sferturilor de finala din Cupa Germaniei.

Toate golurile s-au marcat in repriza a doua, iar showul a fost deschis de elvetianul Barnetta, care a marcat in minutul 54 al meciului. 7 minute mai tarziu, Vidal a dus scorul la 2-0 pentru Leverkusen, pentru ca Helmes sa inscrie golul 3 in minutul 70.

Bayern s-a trezit in minutul 72, cand brazilianul Lucio a inscris, urmat de Klose doua minute mai tarziu. 3-2 pentru Leverkusen si Bayern spera la o revenire fantastica.

Bavarezii au fost "linistiti" pana la urma in minutul 90 cand Kiessling a inscris pentru 4-2, scorul final.

"Bayern, data afara de Leverkusen. Visul lui Bayern de a castiga Cupa in acest an a fost distrus de Leverkusen, dupa un final dramatic de meci.", au fost primele cuvinte ale nemtilor de la Bild dupa aceasta partida.

Leverkusen, Hamburg, Werder si Mainz lupta pentru Cupa!

Prima echipa care s-a calificat in semifinalele Cupei Germaniei este Mainz, care a trecut marti de Schalke cu scorul de 1-0, unicul gol al meciului fiind marcat de Bance in minutul 88!

Pe langa Leverkusen, SV Hamburg si Werder Bremen s-au calificat in semifinalele Cupei Germaniei dupa meciurile de miercuri seara.

Werder Bremen a invins VfL Wolfsburg, cu scorul de 5-2. Pentru Wolfsburg a marcat Dzeko '10, '42, in timp ce pentru Werder Bremen au inscris Diego '3, '55 (penalti), Ozil '7, Pizarro '71, '89.

SV Hamburg a eliminat formatia Wiesbaden, din a doua liga, cu scorul de 2-1. Pentru SV Hamburg a marcat Petric '17, '36, in timp ce pentru Wiesbaden a inscris Schwarz '95.

Mainz    1 - 0    Schalke
Hamburg    2 - 1
Wiesbaden
Wolfsburg    2 - 5    Werder Bremen
Bayer Leverkusen    4 - 2    Bayern M
unchen

Vineri, sambata si duminica acesta aveti 4 meciuri LIVE pe www.sport.ro din campionatul Germaniei.

Vineri 21:30 FC Schalke 04 - 1. FC Köln

Sambata 16:30 FC Bayern München - Hannover 96

Sambata 16:30 1899 Hoffenheim - Werder Bremen

Duminica 18:00 Bayer 04 Leverkusen - VfL Bochum