Niculescu: "Vreau sa joc la EURO, cu acest gand ma trezesc in fiecare dimineata si sper ca nea Piti sa ma convoace!"

Data publicarii: Luni 18 Februarie 2008, 12:10
Data actualizarii: Luni 18 Februarie 2008, 12:10
"AVEM MULT GHINION, DAR DUISBURG ARE SANSE DE SALVARE"
Fostul atacant de la Dinamo, Claudiu Niculescu este fericit pentru ca a marcat pentru Duisburg. „Din pacate, nu ma pot bucura pe deplin de reusitele mele, pentru ca echipa noastra nu castiga. Sunt chiar suparat din acest motiv, pe rezultat. Golurile mele n-au ajutat echipa. Avem ghinion. Etapa trecuta aveam 3-2 in minutul 90, dupa care am fost egalati, acum, cu Stuttgart, la fel. Puteam castiga, dar pana la urma am pierdut tot in ultimul minut. Iar eu am avut si o bara. Macar un egal daca scoteam. Este incredibil ce ni se intampla. Noi am dominat insa, ne-am creat ocazii, am jucat fotbal, dar nu a fost suficient. Nu ne lasam. Chiar daca ne afundam, este limpede ca Duisburg mai are sanse la salvare. Celelalte rezultate ne-au ajutat, dar sper sa nu mai avem ghinion. In rest, eu m-am acomodat, ma simt foarte bine. Lumea reactioneaza bine in privinta mea, si nu vreau sa dezamagesc.  Daca eu voi juca titular si o voi face bine, poate ca nea Piti ma va convoca la lot. Oricum, eu vreau sa joc la Euro. Cu acest gand ma trezesc in fiecare dimineata. Depinde doar de mine sa fac parte din lot. Aceasta ambitie ma va ajuta sa evoluez bine si in Bundesliga”, spune Niculescu in Adevarul.