VIDEO Minunea continuă în Bundesliga! Liderul-surpriză rămâne neînvins și după derby-ul din etapa a 13-a

Germania
Data publicarii: Luni 04 Decembrie 2023, 08:20
Data actualizarii: Luni 04 Decembrie 2023, 08:26

Bayer Leverkusen, antrenată de Xabi Alonso, are un început senzațional de sezon.

Bayer Leverkusen a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Borussia Dortmund, în etapa a 13-a din Bundesliga, și este în continuare lider neînvins în Germania.

Julian Ryerson a deschis scorul pentru Borussia încă din minutul 4 al partidei de pe BayArena, producând emoţii în tribune.

Condusă din minutul 4 de Dortmund, Leverkusen a trimis 7 șuturi pe poartă în prima repriză

Gazdele au echilibrat întâlnirea, au trimis şapte şuturi pe poartă până la finalul primei reprize şi au avut un gol anulat de VAR, în minutul 45+2, când Wirtz a înscris frumos, însă Boniface se afla în ofsaid, scrie news.ro.

Nigerianul Victor Boniface îşi va răscumpăra greşeala în minutul 79, când a înscris golul egalizator şi a stabilit scorul final.

Bayer Leverkusen, antrenată de Xabi Alonso, este lider în Bundesliga, cu 35 de puncte, iar Borussia Dortmund are 25 de puncte şi ocupă locul 5.