Meci nebun pentru Marica: Stuttgart 6 - 3 Werder!

Data publicarii: Sambata 08 Martie 2008, 20:42
Data actualizarii: Sambata 08 Martie 2008, 20:42
RAMAI PE WWW.SPORT.RO PENTRU IMAGINI!

VfB Stuttgart lui Marica a reusit un meci nebun sambata impotriva celor de la Werder. Stuttgartul a castigat in deplasarea de la Werder cu scorul de 6-3. Marica a fost inlocuit, in minutul 61, cu Cacau, in timp ce Sergiu Radu a ramas pe banca de rezerve. Golurile invingatorilor au fost marcate de Gomez '20, '43, '65, Cacau '66, '87 si Mertesacker '84 autogol, in timp ce pentru oaspeti au inscris Almeida '9, Bosnich '60 si Rosenberg '77.

Echipa MSV Duisburg, cu Iulian Filipescu, Mihai Tararache si Claudiu Niculescu integralisti, a terminat la egalitate, acasa, scor 1-1, cu formatia Hansa Rostock. Gazdele au deschis scorul prin Grlici, in minutul 7, oaspeti reusind egalarea prin Agali, in minutul 20.
Echipa Energie Cottbus, cu Ovidiu Burca pe banca de rezerve, a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 3-0, de formatia VfL Wolfsburg. Golurile invingatorilor au fost marcate de Gentner '17 si Marcelinho '20, '76.