Meci fantastic al lui Bayern si Wolfsburg: In minutul 62 era 1-1. Nimeni de pe stadion se astepta la acest macel in 18 minute

Bayern Munchen Wolfsburg Germania
Data publicarii: Sambata 08 Martie 2014, 18:20
Data actualizarii: Sambata 08 Martie 2014, 18:41

Bayern Munchen a zdrobit-o pe Woflsburg CA LA TENIS intr-un meci in care a marcat 5 goluri in 18 minute. Este un nou record atins de Bayern. E prima echipa din Bundesliga ce reuseste 16 victorii consecutive.

In minutul 17, Naldo deschidea scorul pentru Wolfsburg in fata lui Bayern, pentru ca 10 minute mai tarziu, Xherdan Shaqiri sa egaleze.

Acesta a fost si scorul cu care s-a intrat la cabine, insa in repriza a doua a inceput macelul pe teren.

In minutul 63, Muller a dus-o pe Bayern in avantaj, urmat 3 minute mai tarziu de Mandzukic.

Ribery a marcat pentru 4-1 in minutul 71, iar Muller a reusit dubla in minutul 78.

Ultimul gol al meciului a fost inscris in minutul 80, de Mandzukic, care a reusit si el dubla. Wolfsburg - Bayern s-a incheiat 1-6.