Cel mai nebun meci al sezonului in Germania: in minutul 29 era 0-3! Scorul ametitor cu care s-a terminat partida:

Wolfsburg Bayer Leverkusen Bayern Munchen Germania
Data publicarii: Sambata 14 Februarie 2015, 18:25
Data actualizarii: Sambata 14 Februarie 2015, 18:41

Bayern Lerverkusen si Wolfsburg au fost protagonistele celui mai nebun meci din Bundesliga.

Wolfsburg a deschis scorul in minutul 6, iar pana in minutul 29 tabela arata deja 0-3. A fost scorul pauzei si se parea ca Wolfsburg va avea parte de o victorie facila pe BayArena.

N-a fost deloc asa, pentru ca repriza secunda a adus o adevarata nebunie. Bayer Leverkusen a reitrat in meci cu doua goluri marcate de Heung-Min Son intr-un intreval de 5 minute ('57 si '62). Wolfsbug a inscris pentru 4-2 in minutul 64, iar apoi, cand nimeni nu se mai astepta, Leverkusen a mai marcat de doua ori. S-a facut 4-4 in minutul 72.

In ultimele 10 minute, Bayer Leverkusen a ramas in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Spahic si nu a putut pastra egalul pana la final.

Bas Dost a marcat golul de 5-4 pentru Wolfsburg in prelungiri.

In urma acestui rezultat, Wolfsburg se mentine pe locul 2 in Bundesliga, la opt puncte in spatele liderului Bayern Munchen.

Si campioana Bayern a fost protagonista unui rezultat socant in aceasta etapa de Bundesliga. Echipa lui Guardiola a invins-o pe Hamburg cu 8-0.