Hamburg e lider, Bayern disperata din cauza ratarilor: Hamburg 1-0 Bayern!

Hamburg Germania
Data publicarii: Vineri 30 Ianuarie 2009, 20:36
Data actualizarii: Vineri 30 Ianuarie 2009, 23:41

In direct pe www.sport.ro, Bayern a inceput cu stangul in 2009. Neinvinsa in meciurile de pregatire, trupa lui Klinsmann a pierdut cu Hamburg.

Hamburg e lider in Germania in acest moment si asteapta partida lui Hoffenheim de astazi, in direct pe www.sport.ro de la 16:30 cu Energie Cottbus, sa vada daca mai ramane pe prima pozitie in Germania.

Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 43 de Petric. Bayern a raspuns repede. Luca Toni a dat gol, dar a fost anulat pe motiv de ofsaid. mai tarziu si Bayern spera sa rastoarne scorul in repriza secunda.

Pe final de meci, jucatorii lui Bayern l-au adus la disperare pe Klinsmann, prin ratarile incredibile ale lui Toni si Klose, dar si Hamburg s-a jucat cu ocaziile, cand Petric si Trochowski au zguduit serios bara.

Din tabara lui Hamburg a lipsit Olic, care din vara va juca pentru Bayern. Bavarezii sunt pe 3 si incep 2009 greu.