Bayern Munchen Germania Bayern, victoria sezonului! Au înscris de 12 ori în poarta adversarei, chiar dacă Lewandowski nu a jucat
Iosif Pintilie
Data publicarii: Miercuri 25 August 2021, 23:27
Data actualizarii: Joi 26 August 2021, 00:05

Bayern Munchen a reușit scorul sezonului.

Bayern a reușit să o învingă pe Bremer, club aflat în liga a cincea din Germania. Bayern a făcut show chiar pe terenul adversarei, în condițiile în care nu au avut mulți titulari de drept în primul 11, printre absenți numărându-se inclusiv Lewandowski.

Bayern avea deja 5-0 la pauză, în duelul din Cupa Germaniei, după un hattrick al lui Chipo-Moting, un gol al lui Musiala, din pasa aceluiași Chupo-Moting, dar și autogolul lui Warm. Bayern și-a continuat recitalul și în repriza a doua, în care au înscris de șapte ori.

• Bayern, victoria sezonului! Au înscris de 12 ori în poarta adversarei, chiar dacă Lewandowski nu a jucat

Chupo-Moting (8,28,35,82), Musiala (16,49), Warm-autogol (27), Tilman (47), Sane (65), Cusiance (80), Sarr (86) și Tolisso (88) aunt cei ce și-au trecut numele pe lista marcatorilor. În minutul 77, la scorul de 0-8, Nobile (Bremer) și-a lăsat echipa în 10, după ce a primit un cartonaș roșu direct.