Bayer Leverkusen 4-0 Hannover 96: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Vineri 19 Septembrie 2008, 19:22
Data actualizarii: Duminica 21 Septembrie 2008, 21:20

www.sport.ro continua seria transmisiunilor in EXCLUSIVITATE in Internetul din Romania. In seara aceasta, Bayer Leverkusen a umilit pe Hannover 96, in meciul castiogat pe teren propriu cu 4-0!

Cele doua echipe au deschis etapa a cincea din Bundesliga intr-un meci de-a dreptul incendiar. Hannover 96 venea dupa o victorie la scor cu Borussia Mönchengladbach, in etapa trecuta, scor 5-1, insa nu a reusit sa tina piept unui Leverkusen cu un Helmes intr-o forma de zile mari. Leverkusen a deschis scorul in minutul 5, prin Rolfes, pentru ca Helmes sa preia controlul atacului lui Bayer, si sa puncteze in minutele 19, 59 si 66, intr-o seara magica pentru "aspirinele" din Leverkusen. La Bayer Leverkusen, fostul jucator de la Pandurii, Constant Djapka, a fost rezerva.

Site-ul www.sport.ro va continua in acest week-end seria transmisiunilor in EXCLUSIVITATE pe internetul din Romania cele mai importante meciuri din prima liga a Germaniei.