VIDEO! Dupa 532 de zile fara gol, Daniel Niculae a marcat la Auxerre si a izbucnit in lacrimi!

Data publicarii: Luni 14 Septembrie 2009, 07:55
Data actualizarii: Luni 14 Septembrie 2009, 10:02

Si uitase ce inseamna un gol. Daniel Niculae a marcat primul sau gol in Franta dupa un an de ratari.

Atacantul Daniel Niculae a inscris un gol in partida pe care echipa sa, AJ Auxerre, a castigat-o, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), in fata formatiei OGC Nice, intr-un meci din etapa a V-a a campionatului Frantei.

Niculae, intrat pe teren in minutul 73, in locul lui Jelen, a insris golul doi pentru Auxerre, in minutul 78. Cealalta reusita a gazdelor i-a apartinut lui Hangebart, in minutul 31.

Intr-un alt meci disputat duminica, echipa Rennes a invins, acasa, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia AS Saint-Etienne. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Marveaux, in minutul 62.

Partida AS Monaco - Paris Saint-Germain se va disputa in aceasta seara.