VIDEO / Daniel Niculae a dat o pasa de gol in Toulouse 0-3 Auxerre

Data publicarii: Duminica 25 Aprilie 2010, 20:04
Data actualizarii: Luni 26 Aprilie 2010, 00:12

Daniel Niculae a dat o pasa de gol in partida castigate in deplasare, cu scorul de 3-0 cu Toulouse.

Marseille 1 - 0 Saint-Etienne: OM e lider in Franta!

Niculae, care a fost titular, a pasat decisiv la golul doi al oaspetilor marcat de Jelen, in minutul 68. Niculae a fost inlocuit, in minutul 89, cu Quercia. Primul gol al celor din Auxerre a fost reusit de Pedretti, in minutul 47, iar Jelen a marcat ultimul gol, in minutul 79.

Intr-un al meci disputat duminica, Lens a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu Valenciennes. Gazdele au deschis scorul prin Roudet, in minutul 38, oaspetii reusind egalarea prin Pujol, in minutul 73.

Marseille a trecut cu 1-0 de Saint-Etienne. Unicul gol al meciului a fost reusit de Valbuena in minutul 6. Marseille este lider in Franta cu 71 de puncte. Auxerre este pe 2 cu 66, cu 4 etape inainte de finalul sezonului.