VIDEO "Te-a insultat Mbappe după schimbare?" Luis Enrique a răbufnit la conferință: "M-am săturat!"

Luis Enrique kylian mbappe PSG Franta
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 09:11
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 09:24

Luis Enrique, antrenorul lui Paris Saint-Germain, a păstrat aceeași linie în ceea ce îl privește pe Kylian Mbappe, care va părăsi clubul în vară.

După ce Kylian Mbappe a hotărât să nu își prelungească înțelegerea cu PSG și și-a dat acordul pentru un transfer la Real Madrid, statutul său din capitala Franței s-a schimbat drastic. Atacantul a început mai multe meciuri pe banca de rezerve, iar în altele a fost schimbat în repriza secundă.

Luis Enrique l-a schimbat din nou pe Kylian Mbappe. Francezii speculează că atacantul l-ar fi insultat pe antrenor

Așa s-a întâmplat și duminică, la derby-ul Olympique Marseille - PSG 0-2. Liderul din Ligue 1 s-a impus grație golurile marcate de Vitinha (53') și Goncalo Ramos (85'), iar Kylian Mbappe a fost înlocuit după doar 64 de minute cu Ramos, când PSG conducea cu 1-0.

Întrebat după meci de ce l-a schimbat pe Kylian Mbappe, Luis Enrique a părut destul de deranjat: "Discutăm aceleași lucruri săptămâna de săptămână. E obositor, m-am săturat. Eu sunt antrenorul, eu iau deciziile și așa va fi până în ultima mea zi la PSG. Mereu încerc să găsesc cele mai bune soluții pentru PSG. Poate că uneori greșesc, dar sunt alegerile mele", a spus Enrique, pentru Prime Video.

În același timp, pe rețelele sociale a circulat un clip cu momentul în care Mbappe părăsește terenul. În momentul schimbării, atacantul a părut foarte nemulțumit, iar presa franceză a speculat că Mbappe i-ar fi adresat niște insulte lui Luis Enrique.

Întrebat la conferința de presă despre presupusul gest al lui Mbappe la adresa sa, Luis Enrique a răspuns scurt: "Nu am văzut nimic. Absolut nimic".

Kylian Mbappe are 38 de goluri marcate în 38 de meciuri la PSG. Echipa sa se îndreaptă către un nou titlu în Ligue 1, e calificată în semifinalele Cupei Franței, dar și în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, competiție în care următoarea adversară va fi FC Barcelona.