Seicii au facut CRIZA dupa meciul asta! Bogatii de la PSG s-au facut DE RAS in Franta! Au fost umiliti de o echipa in 9 oameni!

PSG Rennes Franta
Data publicarii: Sambata 17 Noiembrie 2012, 22:09
Data actualizarii: Sambata 17 Noiembrie 2012, 22:06

Fara Zlatan Ibrahimovic, PSG e o echipa ANONIMA! Seicilor nu le-a venit sa creada ca asta e echipa in care au investit zeci de milioane de euro de cand au preluat-o, acum 15 luni!

PSG a luat bataie acasa de la Rennes cu 2-1 si l-a terminat nervos pe Ancelotti! Fara Ibrahimovic, liderul din Ligue 1 n-a putut s-o bata pe Rennes, care a avut cu doi oameni mai putin pe teren din minutul 52!

Alessandrini a deschis scorul in minutul 14, Nene a egalat pentru Paris 7 minute mai tarziu, iar Feret a inchis tabela cu 10 minute inainte de pauza. Bogatii de la PSG n-au putut sa intoarca scorul in partea a doua, chiar daca au jucat aproape 40 de minute cu doi jucatori in plus! Costil a primit rosu direct in minutul 26, apoi Makoun a plecat la vestiare in minutul 52 pentru doua galbene.