RAZBOI CORSICAN la Bastia 1-0 Ajaccio! 5 cartonase rosii si un FAULT pentru care fanii au intrat pe teren sa-i BATA pe jucatori! Vezi intrarea criminala - VIDEO

Ajaccio Adrian Mutu Franta
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2013, 17:20
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2013, 17:23

Derby-ul din Corsica dintre Bastia si Ajaccio a fost plin de incidente grave!

Fara Adrian Mutu, abia revenit la antrenamente, Ajaccio a fost invinsa de catre Bastia cu 1-0 insa meciul s-a incheiat cu numai putin de 5 eliminari! Toifilou Maoulida a marcat unicul gol al meciului la inceputul reprizei secunde.

Mathieu Chalme de la Ajaccio a fost primul care a ajuns mai repede la vestiare in minutul 80. In prelungiri, a fost haos! Totul a plecat de la un atac al lui Ajaccio la care inlocuitorul lui Mutu, varful Dennis Oliech, l-a lovit cu gheata in cap pe Mickael Landreau incercand sa inscrie golul egalizator!

A izbucnit o bataie generala care s-a incheiat dupa minute bune iar arbitrul a mai eliminat trei jucatori - pe Benjamin Andre de la Ajaccio si pe Florian Thauvin si Jerome Rothen de la Bastia. Oliech a primit si el rosu pentru faultul la Landreau.

CLICK AICI PENTRU VIDEO: faultul lui Ajaccio si incidentele din teren!