PSG, victorie dramatică! Icardi a marcat golul decisiv. Messi a fost schimbat

Data publicarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 23:37
Data actualizarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 23:40

PSG a câștigat dramatic meciul cu Lyon, scor 2-1.

Din articol

UPDATE: GOOOL PSG! Icardi aduce victoria pentru PSG cu reușita sa din minutul 90+4. Argentinianul, care a marcat din pasa lui Mbappe, a intrat în minutul 82 în locul conaționalului Angel Di Maria.

• Lionel Messi

UPDATE: GOOOL PSG! Neymar egalează din penalty.

UPDATE: GOOOL Lyon! Paqueta a deschis scorul după ce a marcat în poarta lui Donnarumma cu un șut la colțul scurt. Oaspeții conduc din minutul 54.

Antrenorul argentinian al vicecampioanei Franței a schimbat și sistemul, pentru a-i face loc și lui Angel Di Maria. Messi joacă în spatele vârfului, Kylian Mbappe, iar în banda stângă a fost titularizat Neymar.

Gianluigi Donnarumma debutează și el pentru parizieni în meciul de pe Parc des Princes, programat de la ora 21:45.

PSG-ul are cinci victorii în primele cinci etape din Ligue 1, și este singura echipă din campionat cu un parcurs perfect.

Echipele de start:

PSG: Donnarumma - Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Mendes - Gueye, Herrera - Di Maria, Messi, Neymar - Mbappe

Rezerve: Danilo, Diallo, Draxler, Hakimi, Icardi, Navas, Paredes, Rafinha, Wijnaldum

Lyon: Lopes - Gusto, Boateng, Denayer, Emerson - Caqueret, Guimaraes - Shaqiri, Paqueta, Ekambi - Slimani

Rezerve: Aouar, Barcola, Cherki, Da Silva, Diomande, Henrique, Keita, Lukeba, Pollersbeck