FOTO ȘI VIDEO PSG, fără Kylian Mbappe, Neymar sau Marco Verratti, s-a făcut de râs pe ”Parc des Princes” în prima etapă din Ligue 1!

PSG kylian mbappe Luis Enrique Marco Verratti Neymar Franta
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 08:17
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 08:19

Paris Saint-Germain nu a reușit să treacă de Lorient la debutul oficial în noul sezon.

Campioana en-titre Paris Saint-Germain a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu Lorient (locul 10 din 20 în ultimul sezon), într-un meci contând pentru prima etapă din Ligue 1.

Fără cei trei jucători a căror situaţie nu este încă soluţionată – Kylian Mbappe, Neymar şi Marco Verratti, PSG a dominat prima repriză, a avut posesie şi a trimis şapte şuturi către poarta oaspeţilor, însă aceştia au fost aproape de deschiderea scorului în minutul 42, prin Abergel, scrie news.ro.

PSG a dominat inutil meciul cu Lorient, încheiat 0-0

În partea secundă, deşi posesia a fost covârşitoare în favoarea parizienilor, Lorient a reuşit să neutralizeze echipa gazdă care nu a înscris, iar partida s-a încheiat la egalitate, 0-0.

A fost debutul oficial pentru noul antrenor al parizienilor, spaniolul Luis Enrique.

Într-un alt meci al primei etape din Ligue 1, disputat tot sâmbătă, Olympique Marseille a învins cu 2-1 pe Reims.

Pentru gazde au marcat Ounahi (23) şi Vitinha (73), iar pentru Stade de Reims a înscris Ito (10).