Meciul SF care o poate scoate pe OM din Europa! 0-2 in minutul 14, egalare dupa pauza si un final halucinant! Cat s-a terminat

Olympique Marseille Franta Ligue 1 Lorient Franta
Data publicarii: Sambata 25 Aprilie 2015, 11:07
Data actualizarii: Sambata 25 Aprilie 2015, 11:12

Meci absolut nebun in Ligue 1, intre OM, echipa aflata in cursa pentru un loc de Liga Campionilor, si Lorient, formatie care se lupta pentru salvarea de la retrogradare!

Olympique Marseille a intrat intr-o criza profunda. Dupa ce in urma cu patru etape multi specialisti o vedeau favorita la titlu, trupa de pe Velodrome a pierdut pe linie. Ultima infrangere a venit aseara, pe teren propriu, cu scorul de 3-5, in faţa lui Lorient, echipa care tremura pentru salvarea de la retrogradare!

Golurile invingatorilor au fost marcate de J. Ayew '9, '84, Bellugou '14, Philippoteaux '68 si Autret '86.

Pentru Marseille au inscris A. Ayew '58, Morel '67 si Batshuayi '76.

OM se afla pe locul 4 in acest moment, la egalitate cu Saint Etienne si la doua puncte in spatele lui AS Monaco. Primele doua locuri sunt ocupate de Lyon si PSG, care au cate 65 de puncte. PSG are insa un meci mai putin.