Mbappe, PEDEPSIT de Tuchel la PSG! Ce a facut alaturi de Rabiot inaintea partidei cu Marseille

kylian mbappe PSG Franta
Data publicarii: Luni 29 Octombrie 2018, 11:31
Data actualizarii: Luni 29 Octombrie 2018, 11:31

Neamtul Tomas Tuchel i-a aratat lui Mbappe ca nu tolereaza indisciplina.

Thomas Tuchel a declarat dupa meciul cu Marseille (2-0) din Ligue 1, ca i-a lasat pe Kylian Mbappe si pe Adrien Rabiot pe banca de rezerve din motive disciplinare.

''A fost o surpriza pentru noi, dar a fost o problema disciplinara. Am decis inca de la hotel, inainte de meci, ca ei nu vor fi titulari. Este pacat, pentru ca nu imi place sa joc fara Kylian sau Adrien. Dar a fost necesar'', a declarat antrenorul german dupa meci.

Tuchel nu a vrut sa dezvaluie motivele pentru care cei doi jucatori au fost sanctionati: ''Nu stiu si nu vreau sa comentez. Sunt lucruri interne. A fost o decizie foarte dificila inaintea unei meci mare ca acest Clasico. Am avut motive dar nu vreau sa le discut. Pentru mine s-a incheiat''.

Presa franceza sustine ca cei doi au intarziat la sedinta tehnica inaintea partidei, acesta fiind motivul pentru care au fost lasati pe banca.

La cateva minute dupa ce a intrat pe teren, Mbappe a deschis scorul pentru PSG in minutul 66 si a fost implicat in al doilea gol marcat de Julian Draxler la finalul meciului (90+5).

PSG continua parcursul fara greseala si a bifat a 11-a victorie din 11 meciuri, egaland un record european de victorii succesive detinut de pana acum doar de Tottenham.