Lyon, salvata de Fabio Grosso!

Data publicarii: Duminica 19 Octombrie 2008, 08:44
Data actualizarii: Duminica 19 Octombrie 2008, 08:56
Situatie neagra la Lyon inainte de meciul din Liga Campionilor cu Steaua din Ghencea marti in direct la PRO TV de la 21.45.

Lyon nu o duce nici ea prea bine in campionat; a fost salvata de un fundas cu Lille scor 2-2.

Revenit in primul 11 al echipei lui Claude Puel, Fabio Grosso a adus egalarea la doi cu 14 minute inainte de final.Campioana Frantei a fost condusa inca din primul sfert de ora dupa reusita lui Adil Rami. Lyon a egalat cu noroc: lovitura libera a lui Juninho a fost deviata de un adversar in proprie poarta .Puel forteaza atacul il baga in repriza a doua pe Karim Benzema, insa tot cei de la Lille inscriu prin Bastos

Atacantul Fred a fost din nou fluierat de fani: "Nu mai poate continua asa.Daca echipa face egal sau pierde este vina mea. Comportamentul fanilor este incorect si inadmisibil, dar colegii ma sustin."